One Night Band

19. února 2008 v 18:08 |  One Night Band
♥ONE NIGHT BAND♥

Měli si zahrát jen jednou na svatbě. Dnes je jich plné rádio a mají za sebou turné se Support Lesbiens. Vypadá to, že chebský objev One Night Band - tedy "kapela na jeden večer" - na jeden večer nebude.
Když si pustíte rádio, je velká šance, že dřív nebo později uslyšíte skladbu nazvanou Bells In My Head. Příjemný kytarový pop, silný refrén, angličtina... možná nějaká cizí kapela, řeknete si.
O to příjemnější je zjištění, že skladbu rotující v desítce nejhranějších rádiových písní hraje kapela z Chebu, kterou ještě nedávno znali jen fanoušci v západních Čechách, která hrála po malých klubech a která na začátku před šesti lety vlastně vůbec neměla vzniknout.
"Úplně poprvé jsme se dali dohromady jen na jeden koncert, ženil se náš kamarád a my jsme mu chtěli zahrát na svatební party," říká kytarista Milan Morava. "Jenže nás to hrozně bavilo, tak jsme pokračovali a název si už nechali."
Sestava od začátku prošla několika turbulencemi, nejvýraznější byl příchod Radka Haranta - "zpěváka, lovce, střelce, frajera" - jak se píše na kapelním webu (prý ne nadarmo se jeho předchozí kapela jmenovala Libido), natočila několik demáčů, které postupně začala hrát lokální rádia a se kterými se jali One Night Band poctivě objíždět české kluby.
Zlom přišel loni v srpnu, kdy One Night Band vyhráli diváckou soutěž v pražských Žlutých lázních, která vítězi zaručovala natočit singl u labelu Universal. "Když jsme ho nahráli, tak z toho lidem na firmě nějak spadly brady a smlouva na celou desku přišla vzápětí," říká Milan Morava.
A jsme zase na začátku. Singl Bells In My Head boduje v rádiích a One Night Band se stejnojmennou deskou vyrazili na turné jako předkapela Support Lesbiens. Jak to někdy může být jednoduché...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama